Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu terapii manualnej Samsara osoby, które chcą skorzystać z pomocy bioenergoterapeuty, z mniej i bardziej odległych miejscowości województwa wielkopolskiego takich jak np.:

 • Ostrów Wielkopolski,
 • Konin,
 • Pleszew,
 • Jarocin,
 • Koło,
 • Turek,
 • Kalisz.

Reiki Kalisz

Usui Reiki

Mikao Gyoho Usui Sensei - założyciel reiki
Mikao Gyoho Usui Sensei - Założyciel Systemu

Reiki - niewyczerpalna energia życiowa.

 

Czym właściwie jest Reiki? W ogromnym uproszczeniu Reiki to uniwersalna, uzdrawiająca energia duchowa, którą wypełniona jest cała przestrzeń. To nieskończona siła działająca we wszystkich rzeczach i w każdej istocie. Jest to w końcu energia pozwalająca uleczyć ciało i duszę.

 

Poprzez doprowadzenie do całkowitej równowagi wewnętrznej Reiki potrafi przynieść ulgę w bólu zarówno fizycznym, jak i metafizycznym (emocjonalnym), uczy szacunku i czystej miłości, zwiększa poczucie własnej wartości oraz pozwala w pełni zaakceptować siebie i innych. Dlatego zwykło się mówić, że Reiki to technika uzdrawiająca. I rzeczywiście Reiki potrafi uzdrowić ciało i umysł, a także jest pożywką dla rozwoju ducha. Reiki w jednakowy sposób działa na ludzi, jak i na pozostałe istoty żywe w tym rośliny pobudzając ich siły witalne.

 

Reiki to metoda relaksu wspomagająca leczenie ciała i ducha.


Reiki nie jest systemem filozoficznym, ani religią, nie zastępuje też lekarzy choć pozwala na znacznie rzadsze korzystanie z ich usług. Czym zatem jest Reiki? Jest naturalną energią życiową i sztuką jej wykorzystywania zarazem. Jest doskonałym wsparciem dla medycyny klasycznej i niekonwencjonalnej, pomagając w szybszym powrocie do zdrowia i osiągnięcia równowagi. Reiki to metoda duchowego uzdrawiania (ciała, umysłu i duszy), która istniała od zawsze, a która została na nowo odkryta w końcu XIX w. przez uczonego dr Mikao Gyoho Usui. Nawa pochodzi od japońskiego „Rei-Ki”, co oznacza:

 • Rei – uniwersalna energia życia, uniwersalna czysta energia kosmiczna, uniwersalne dawne życie.
 • Ki – witalna siła życia, potężna siła wewnętrzna, energia życiodajna.

 

Przy czym nasze wewnętrzne Ki zawsze stanowi część nadrzędnego Rei. Reiki jest ponad wyznaniowe, ponad kulturowe i ponad rasowe zatem z metody tej może korzystać każdy, bez względu na płeć, wiek, kolor skóry czy wyznanie. Jest to najbardziej naturalna siła tak jak naturalne jest życie ludzkie, jest miłością, światłem i dobrem, a kluczem do niej jest prostota.

 

Reiki polepsza samopoczucie, wspomaga leczenie i poprawia jakość Twojego życia.


Reiki to naturalna metoda wykorzystująca wewnętrzną energię do stymulacji procesu samouzdrawiania i poprawy jakości życia, która pozwali Ci na:

 • poprawę kondycji ciała i duszy,
 • eliminację blokad,
 • oczyszczenie ciała z toksyn i zanieczyszczeń,
 • osiągnięcie pełnej harmonii psychofizycznej,
 • osiągnięcie równowagi ciała i umysłu na wszystkich płaszczyznach (cielesnej, emocjonalnej, duchowej).

 

Pięć najważniejszych reguł Reiki


Stosuje się pięć najważniejszych reguł czy może bardziej podstawowych zasad Reiki, które harmonizują ze sobą i pobudzają wewnętrzny obieg pozytywnej energii, a stosowane na co dzień pozwalają na zdrowe i spełnione życie w szczęściu.

 1. Chociażby dziś nie stwarzaj sobie problemów.
 2. Chociażby dziś nie złość się.
 3. Czcij swoich rodziców, nauczycieli i ludzi starszych.
 4. Uczciwie zarabiaj na życie.
 5. Okazuj Wdzięczność każdej czującej istocie.

 

Chcesz zmienić swoje życie na lepsze?


Jeśli na powyższe pytanie odpowiedzieliście twierdząco - to znaczy, że powinieneś skorzystać z metody Reiki. W systemie Usui Reiki dobroczynna, lecznicza energia przekazywana jest za pomocą przyłożonych do własnego ciała bądź ciała innej osoby rąk w stanie maksymalnej koncentracji. Przy czym, im większe wyciszenie, odprężenie i skupienie tym silniejszy strumień Ki przepływając przez organizm. Co istotne zdolność przekazywania energii może posiąść każdy, kto tylko szczerze pragnie uzyskać do niej dostęp i osiągnie odpowiedni stopień wtajemniczenia. Posługiwania się energią Reiki można nauczyć się wyłącznie podczas szkolenia prowadzonego przez Mistrzów Reiki.

 

Gabinet Terapii Manualnej Samsara oferuje zabiegi Reiki dla wszystkich, którzy pragną poprawić kondycję psychofizyczną lub po prostu zmienić swoje życie na lepsze. Zabiegi w naszym gabinecie przeprowadzane są przez Klaudię Eleonorę Bogusz, która ukończyła kurs Reiki Naturalnych Metod Uzdrawiania i posiada stopień Mistrza Reiki.

 

 

Uzyskanie stopnia mistrzowskiego Reiki jest zwieńczeniem długiego procesu polegającego na aktywacji wszystkich ośrodków skupiających energię w ciele fizycznym i inicjacji procesu aktywacji czakramów w ciałach subtelnych. Ciała subtelne to wyższe warstwy ciała energetycznego, ciało emocjonalne, mentalne, kosmiczne oraz duchowe. W procesie tym aktywowanych jest pięć czakramów. Ponadto w trakcie trzech inicjacji na mistrza Reiki aktywacją obejmuje się dwa czakramy poboczne obu dłoni oraz sześć czakramów głównych. To wszystko ściśle wiąże z wyrównywaniem pracy obu półkuli mózgu, aktywacją części DNA tzw. części zbędnej oraz wchodzeniem w rezonans z Unitarnym Polem Centrum Wszechświata.

 

WAŻNE !!!

 • Należy pamiętać, że niekonwencjonalne metody uzdrawiania w tym medytacja i Reiki nie powinny zastępować medycyny tradycyjnej czy klasycznej psychologii, a jedynie wspomagają jej działanie.
 • Wszystkie problemy zdrowotne powinny być zdiagnozowane po konsultacji z lekarzem specjalistą.
 • Nie stawiamy diagnozy Twojego stanu zdrowia oraz nie gwarantujemy całkowitego wyleczenia. Proponowane przez nas zabiegi terapii manualnej, w tym Reiki mają za zadanie jedynie wspomóc proces leczenia poprzez pełną relaksację, duchowy spokój i harmonię, wzmocnienie sił witalnych oraz osiągnięcie wewnętrznej równowagi energetycznej.